לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   בגרות באזרחות
מעוניין לקבל עזרה ולעבור בהצלחה בחינת בגרות באזרחות? לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 01/01/01 00:00

הכנה לבחינת בגרות באזרחות

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודים למבחן בגרות באזרחות

מכינות קדם אקדמיות

על מבחן בגרות באזרחות

בחינת בגרות באזרחות היא אחת מבחינות החובה לקבלת זכאות לתעודת בגרות. מדובר במבחן בן יחידת לימוד אחת. תוכנית הלימודי של מבחן הבגרות באזרחות וכך גם מבנה המבחן עצמו משתנים בכל מספר שנים. אם פעם היה מדובר בשינון חומר בלבד, הרי שהיום דורשת בחינת הבגרות באזרחות גם רמת חשיבה וניתוח. כלומר, לא עוד רק מבנה השלטון על זרועותיו, אלא יישום הידע התיאורטי במקרים אקטואליים העומדים על הפרק שיופיעו בבחינה.

 בחינת בגרות באזרחות – הנושאים הנלמדים:

מבנה השלטון בישראל על זרועותיו, זהות המדינה, דת ומדינה, הכרת גישות ביחס לאופי מדינת ישראל, חשיבות המשטר הדמוקרטי, זכויות האזרח, שלטון החוק, מיעוטים במדינת ישראל וכו'.

כפי שציינו לא רק חומר תיאורטי נדרש לבחינת הבגרות באזרחות אלא גם הבנה ויכולת ניתוח. כלומר, במהלך המבחן, תתבקשו לתת את דעתכם על סוגיות בחברה הישראלית בכלכלה, ובביטחון לפי המציאות המשתנה.  
 
 
 
 
מועדי בחינת הבגרות באזרחות

 מועד קיץ (מאי – יולי)  . תחילת קורסי ההכנה בד"כ בחודש פברואר

מועד חורף (ינואר –פברואר)  – הקורסים מתחילים בחודש ספטמבר.

 

למה בגרות באזרחות ?

הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת, הרשות השופטת, משרדי הממשלה השונים, הדמוקרטיה, ערביי ישראל, זכויות המיעוטים, עיתונות ותקשורת בישראל, ונושאים נוספים, כל אלה הם רק חלק מהנושאים שתלמדו לקראת מבחן הבגרות באזרחות. מדובר בנושאים מרתקים הנוגעים לכל אחד מאיתנו גם בחיי היומיום, ואם זו לא סיבה מספיק טובה בשבילכם להתחיל ולפתוח את ספרי האזרחות, נדגיש כי בחינת הבגרות באזרחות היא בחינת חובה כדי לקבל תעודת בגרות מלאה.

 

כמה זמן נמשכים הלימודים למבחן בגרות באזרחות?

לימודי ההכנה למבחן הבגרות בהיסטוריה משתנים מבית ספר אחד למשנהו, אך בדרך כלל מדובר בארבעה חודשים ובמפגשים דו שבועיים של בין שעתיים לשלוש שעות כל אחד. תלוי בבית הספר.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודים למבחן בגרות באזרחות

 

בגרות באזרחות עם זיו כספי – פסיכומטרי ובגרות

בית הספר ללימודי בגרות ופסיכומטרי בהנהלת זיו כספי פועל תחת אישורו ופיקוחו של משרד החינוך למעלה משמונה עשרה שנה. ב "זיו כספי" מכשירים לקראת בחינת הבגרות באזרחות ולקראת הבחינה מתקיים מרתון לימודים אינטנסיבי. סניפי בית הספר נמצאים ברעננה וכפר סבא.

בגרות באזרחות עם יואל גבע – בגרות ופסיכומטרי

בית הספר לבגרות ופסיכומטרי של יואל גבע הוא אחד הוותיקים בתחום ההכנה לבחינות בגרו והבחינה הפסיכומטרית.  בית הספר מבצע הכנה לבגרות בכל המקצועות, כולל בגרות באזרחות. בבית הספר מתקיים קורס בן ארבעה חודשים ללימוד לקראת בחינת הבגרות באזרחות. תלמדו פעמיים בשבוע, כשעתיים בכל מפגש. ישנם שיעורים פרונטאליים, שיעורי תרגול ומרתון לקראת בחינת הבגרות. בית הספר של יואל גבע פרוס בתל אביב, ראשל"צ, כפ"ס, חיפה, הרצליה, פ"ת, ובאר שבע.

בגרות באזרחות עם high q – בגרות ופסיכומטרי

 HIGH Q פועלת במספר מישורים וביניהם, הכנה לבגרות, הכנה לפסיכומטרי, והכנה למבחן ה-  GMAT. בית הספר פרוס בכל הארץ.

בגרות באזרחות עם לחמן – בגרות ופסיכומטרי

חברת לחמן לבגרות ולפסיכומטרי נוסדה בשנת 1979 ע"י המהנדס ומורה המתמטיקה  אברהם לחמן. מדובר ברשת וותיקה להכנה לבגרות ופסיכומטרי. בית הספר לחמן מפעיל סניפים בכל רחבי הארץ , מבאר שבע בדרום ועד הקריות בצפון.

בגרות באזרחות עם המכינה הקדם אקדמית ספיר

במכינה הקדם אקדמית ספיר מבחר מסלולים המציעים למעוניינים עד גיל 30 , להשלים תעודת בגרות מלאה, שיאפשרו לכם להשתלב במוסדות לימוד להשכלה גבוהה. הלימודים נמשכים בין סמסטר אחד לחמישה סמסטרים. זה תלוי במספר המקצועות הנלמד . ניתן ללמוד מקצוע אחד או יותר. הלימודים נפתחים בפברואר ובספטמבר.

בגרות באזרחות עם המכינה הקדם אקדמית אריאל שבשומרון

במכינה הקדם אקדמית אריאל שבשומרון הנמצאת סמוך לעיר כפר סבא, מבחר מסלולים המציעים למעוניינים  מיועדת לחסרי תעודת בגרות או לבעלי בגרות חלקית המעוניינים להשלים תעודת בגרות, או למעוניינים לשפר ציונים במקצועות החובה ובמקצועות מוגברים כמו כימיה, פיזיקה, מדעי החברה וגיאוגרפיה.

 

עוד על עזרה בבחינת הבגרות באזרחות כנסו:

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודים למבחן בגרות באזרחות

      הכנה לבגרויות במכינות קדם אקדמאיות כנסו:

מכינות קדם אקדמיות

בהצלחה בבחינות הבגרות

צוות AllCareers

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net