לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי חשבונאות
ראיית חשבון זה החלום שלכם? - לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש.

פורסם: 22/07/09 13:50

לימודי חשבונאות לתואר ראשון

 

לחץ כאן לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי חשבונאות

על חשבונאות ולימודי חשבונאות

כל עסק, ארגון, עמותה, מוסד ציבורי, ממשלתי, או כל חברה המכבדת את עצמה, זקוקה לרואה חשבון, שינהל את התחום הפיננסי שלה. בכל מערכת בה קיימת תנועת כספים, גם אם מדובר בעמותה ללא כוונת רווח, משקפת הפעילות החשבונאית את תנועת הכספים שבוצעה בחברה בצורה שוטפת מזמן הקמתה. הכנסות, הוצאות, מכירה, קניה, תקצוב, תמחור, וכו' עוברים רישום מדויק ונותנים מידע אמין ועכשווי על מצב העסק. רישומים אלה משרתים גם את שלטונות המס כדי שיוכלו לחייב או לזכות את החברה על פיהם. 

בין פעילויותיו של רואה החשבון גם כתיבת מאזני רווח ודו"חות רווח והפסד של החברה, תחזיות והערכות פיננסיות, ניתוחי מידע כלכליים, ועוד.

  מעבר להיות החשבונאות כלי עזר מרכזי לצורך ניהול תקין ויעיל של החברה, הארגון או העסק, היא מוכרת רשמית על ידי מוסדות החוק כשיטה הקבילה לצרכי מס ומסחר בניירות ערך.

  רואה החשבון, אם כן, הוא תפקיד בעל אחריות רבה כלפי בעל העסק, שלטונות החוק ורואה החשבון עצמו, אך כל מי שמבין בתחום ידע להגיד לכם ששכרו של רואה חשבון טוב, בהחלט בצידו.

 

למה לימודי חשבונאות לתואר ראשון ?

כפי שראינו, רואה חשבון הוא אחד התפקידים הבכירים והמרכזיים במערכת הפיננסית והעסקית. רואי החשבון מאיישים משרות בכירות ותפקידים חשובים במשק הישראלי והעולמי. הם יועצים פיננסיים, מבקרים, לעיתים מנהלים חברות וחלקם עובדים באופן פרטי ומנהלים את ענייניהם הכספיים של לקוחות רבים.

כדי להיות רואה חשבון, עליכם ללמוד חשבונאות לתואר ראשון. מסלול הלימודים מעניק לכם ידע בתחומים רבים הקשורים לעולם הכלכלה, הניהול, החוק והמשפט.

בין התחומים הנלמדים: מסים, משפטים, חשבונאות פיננסית, סטטיסטיקה, דו"חות פיננסיים, מתמטיקה, תמחור, ייעוץ במערכות מחשוב, משפט מסחרי, התנהגות ארגונית, יסודות המימון, מערכת המשפט בישראל ועוד.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון יכולים להתבצע במסלול חד חוגי ודו חוגי כשהם משלבים כלכלה, מנהל עסקים, מדעי המחשב, משפטים או סטטיסטיקה.

תואר ראשון (BA) בחשבונאות תוכלו לקבל כבר לאחר סיומן המוצלח של 3 שנות לימוד, אך כדי להיות רואי חשבון, תעברו סטאז' של שנתיים במשרד רואה חשבון ותלמדו שנה נוספת המהווה השלמה. אם עברתם שנה זו בהצלחה תקבלו פטור מ-13 מתוך 15 מבחני מועצת רואי החשבון אותם עליכם לעבור כדי לקבל את התעודה. 

הבחינות נערכות פעמיים בשנה בסתיו ובאביב.

מי שסיים בהצלחה לימודי חשבונאות לתואר ראשון והשלים את יתר חובותיו, פתוחות בפניו אפשרויות רבות. הוא יכול להיות רואה חשבון בחברות שונות, ציבוריות או פרטיות. הוא יכול להיות חשב בחברה, בנק, מלון, בית השקעות, איש שוק ההון, אנליסט יוע"מ, סמנכ"ל כספים, רואה חשבון פרטי ועוד.

 

כמה זמן נמשכים לימודי חשבונאות

לימודי חשבונאות לתואר ראשון נמשכים 3 שנים, בסיומם יהיה סטאז'. השנה הרביעית תפתור אתכם מ-13 מבחנים, לכן כדאי גם כן לעשותה. ישנם מוסדות חינוך שמשלבים את הסטודנטים בהתמחות תוך כדי הלימודים.

 

לחץ כאן לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי חשבונאות

 

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי חשבונאות:

 

לימודי חשבונאות לתואר ראשון לומדים בכל האוניברסיטאות בישראל ובמכללות השונות. בפניכם רשימה חלקית.

המכללה למנהל – המסלול האקדמי

המכללה מציעה מסלול דו חוגי המשלב מינהל עסקים עם התמחות בחשבונאות לתואר ראשון.

המכללה האקדמית נתניה

לימודי חשבונאות לתואר ראשון ולימודי ראיית חשבון במכללת נתניה נעשים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה. בין היתר המכללה מאפשרת לבוגרי תואר במינהל עסקים לעשות BA בחשבונאות במסלול מיוחד.

מכללת רמת גן 

לימודי תואר ראשון בחשבונאות במכללה משלבים מספר אפשרויות כמו כלכלה וניהול, מדעי המחשב, מדעי המדינה, סוציולוגיה ועוד. התואר ניתן מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון ניתן ללמוד עוד ב:

הקריה האקדמית אונו, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית ספיר, מכללת פתח תקווה, מכללת רחובות ועוד. 

רוצים לשמוע עוד אודות לימודי חשבונאות ?

כדי לדעת עוד על לימודי חשבונאות לתואר ראשון וכיצד תהפכו להיות רואי חשבון, השאירו פרטיכם באתר ומיטב מוסדות הלימוד הרלוונטיים לצרכים שלכם ישובו אליכם עם כל התשובות והפרטים.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים

צוות AllCareers

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net