לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   הנדסת תעשייה וניהול


פורסם: 22/07/09 14:08

 לימודי הנדסת תעשייה וניהול

 

לחץ לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

על הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת תעשייה וניהול

השילוב של תעשייה עם הנדסה וניהול הוא משולש שלא ברור לסטודנטים רבים. הבה ננסה לעשות קצת סדר בדברים. באופן הפשוט ביותר ניתן לומר כי עיקר קיימו של מקצוע הנדסת תעשייה וניהול נועד כדי לעשות דברים טוב יותר, זול יותר וכשאפשר אז גם מהר יותר.

בעבר כמויות הייצור בתעשייה היו קטנות יותר, היצרנים היו קטנים יותר והתמקדו בסביבתם הטבעית ובמעגלים קרובים יותר, כמויות הייצור היו קטנות יותר והכל היה יותר פשוט. מפעל שמייצר ומשווק 1500 צינורות פלסטיק לחודש ופועל באזור מגוריו, אומנם צריך לעבוד בצורה יעילה, אך כשהדרישה עולה ל-150,000 צינורות ויש הזמנות מאירופה, הוא יהיה חייב את התערבותה של הנדסת התעשייה והניהול, או ליתר דיוק מישהו יהיה חייב לנהל את התעשייה.

עם התרחבותה של התעשייה לגווניה בארץ ובעולם, וזה כולל חברות הנותנות שירותים, כבר לא מספיק ניסיון העבר והיגיון בריא. כאן נכנסים הכלים שמביא לנו תחום הנדסת תעשייה וניהול. מדובר במערכות מידע, התבססות על מודלים כלכליים ומתמטיים, מערכות ממוחשבות וכלים נוספים.

מהנדס תעשייה וניהול ידאג לשלב את הכלים הללו יחד עם ניסיונו וניסיון החברה, לטובת תפקודה התקין. מהנדס תעשייה וניהול יכול לחסוך ממון רב מאוד לשוכרי שירותיו.

לימודי תעשייה וניהול מתפתחים ומשתנים כל העת בהתאם לתהליכים המתרחשים בשוק שנועדו לצורך שיפור והתייעלות מתמדת בשוק דינאמי ורב פעילות.

למה לימודי הנדסת תעשייה וניהול ?

מהנדסי תעשייה וניהול משולבים בכלל ענפי המשק כיון שתפקידיו חיוניים לתפקוד פירמות וחברות.

בין נושאי הלימוד, תעברו קורסים בכלכלה, מיקרו ומאקרו, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מערכות סטטיות, תכנות, כימיה ופיסיקה ועוד.

המקצועות הישירים הקשורים לתחום הם, כל מה שקשור במערכות מידע, ניתוחם, ניהולם, תכנות, עיצוב, רשתות, מודלי ניהול מלאי ועוד. תלמדו גם הנדסת ייצור, מערכות מידע, פסיכולוגיה, מודלים בייצור ועוד.

בשנה השלישית מתבצע הפיצול בין הנדסת ייצור להנדסת מערכות מידע. שניהם נלמדים אומנם באותה הפקולטה ולעיתים רבות באותו חוג, אך התכנים שונים וכך גם תחום העיסוק.

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום שיש לו ביקוש רב בישראל ובעולם ומהנדסי תעשייה וניהול ניתן למצוא בכל תחומי התעשייה, כולל תחום ההייטק, הבנקאות, התעשיות הצבאיות, חברות ייעוץ, חברות תקשורת, יצרני מזון, יצרני תרופות וכדומה.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת תעשייה וניהול ?

לימודי הנדסת תעשייה וניהול נמשכים 4 שנים. עיקר העומס הוא בשנתיים הראשונות. בסיום הלימודים תהיו מהנדסי תעשייה וניהול.

 

לחץ לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

 

רוצים לשמוע עוד אודות לימודי הנדסת תעשייה וניהול ?

לימודי הנדסת תעשייה וניהול, הם תחום נדרש ומרתק. כדי לשמוע עוד על תעשייה וניהול, השאירו פרטיכם באתר ומיטב מוסדות הלימוד ישובו אליכם עם התשובות לכל השאלות.

 

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net