לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   הנדסת מערכות מידע


פורסם: 22/07/09 14:23

 לימודי הנדסת מערכות מידע

לחץ כאן לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים

לימודי הנדסת מערכות מידע

על הנדסת מערכות מידע ולימודי הנדסת מערכות מידע

לימודי הנדסת מערכות מידע שיכים למשפחת לימודי המחשבים, אך מתמקדים במערכות מידע. תוכנה שנותנת אפשרות של אחסון מידע רב, ניהולו, ניתוחו, עיבודו והוצאתו בזמן הצורך, היא מערכת מידע.

מערכות מידע קיימות בכל תחומי חיינו, החל מהתחום הפיננסי והתעשייתי ועד לבית המלון בו החלטנו לשהות בסוף השבוע.

דוגמאות למערכות מידע, אותן אנו מכירים, הם:

-          משרד הפנים. ברשות המשרד מערכות מידע המחזיקות חומר רב על כל אזרח במדינה.

-          הלמ"ס. לרשותה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מידע עצום ונתונים רבים על הכנסתם, והרגליהם של אזרחי המדינה ומוסדות נוספים.

-          עסקים וחברות. אלה מחזיקים מערכות בהן מידע על לקוחות, מוצרים, ספקים, עובדים, פעולות, הכנסות, הוצאות, ונתונים נוספים שהכרחיים לניהול תקין של עסק.  

מערכות המידע נמצאות בכל מקום ואנו אפילו לא יודעים על קיומן.

למה לימודי הנדסת מערכות מידע ?

מערכות המידע האדירות אותן ציינו ורבות נוספות, זקוקות לאנשים איכותיים ומוכשרים שיקימו, יחזיקו, ינתחו, יעצבו, יתכננו, וינהלו מערכות אלה בארגונים ובחברות המחזיקות אותן.

לימודי הנדסת מערכות מידע יכשירו אתכם לעבודה מורכבת זו. במסגרת לימודי הנדסת מערכות מידע תקבלו את כל הידע והכלים להתמודדות עם סביבה ממוחשבת מודרנית.

בכל המוסדות בהם מתקיימים לימודי הנדסת מערכות מידע, תעברו בהתחלה קורסים במתמטיקה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה, מדעי הניהול, כלכלה, ותחומים רבים נוספים.

מהנדס מערכות מידע יאפיין את צרכי המשתמש, בדרך כלל חברה או ארגון גדול, לפני יצירת המערכת, הוא יבצע מחקר ישימות של המערכת, יעצב אותה, יגדיר את מטרותיה, יעצב את התוכנה ויבצע פעולות נוספות שיאפשרו לה לתת מקסימום תועלת לטובת העסק.

לימודי הנדסת מערכות מידע ילמדו אתכם להשתמש בכלים של הנדסת תוכנה, תכנות מחשבים, תפעול יחידות מחשב תוך נתינת דגש על מערכת המידע.  

עם סיום הלימודים תוכלו להשתלב  במגזר הציבורי והפרטי כמו בתי תוכנה בהם תפתחו מערכות מידע לצרכי מכירה או השכרה למפעלים, ארגונים וחברות. אם המגזר הציבורי מעניין אתכם תוכלו להשתלב באחד ממשרדי הממשלה. אם התחום הפיננסי זורם בעורקיכם, אז בנקים, מוסדות פיננסיים, ארגונים כלכליים, בתי השקעות, וחברות ביטוח גם הם אופציה בשבילכם. כפי שאמרנו, מגון האפשרויות הפתוח בפני מהנדס מערכות מידע הוא עצום ונוגע בכל תחומי החיים.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת מערכות מידע ?

תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע אורך 4 שנים, 8 סמסטרים. בשנתיים הראשונות ניתן דגש על מקצועות היסוד וההמשך מתמקד במערכות מידע. עם סיום הלימודים תקבלו תעודת BS.c בהנדסת מערכות מידע.

 

לחץ כאן לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים

לימודי הנדסת מערכות מידע

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי הנדסת מערכות מידע

 

אורט בראודה

במכללה הנמצאת בכרמיאל לימודי הנדסה במחלקות שונות, ביניהן המחלקה להנדסת מערכות מידע, ובה לימודים לתואר ראשון בהנדסת מערכות מידע, B.Sc.

סמי שמעון

מדובר במכללה אקדמית ללימודי הנדסה, המפעילה בין היתר גם מחלקה להנדסת תעשייה וניהול והנדסת מערכות.

בית הספר לאומנויות וטכנולוגיה

שייך לסמינר הקיבוצים בתל אביב. הוקם ע"י המכללה להוראת טכנולוגיה, יחד עם סמינר הקיבוצים. במכללה קיים חוג למחשבים וטכנולוגיות מידע שבסיומו תקבלו תואר ראשון בוגר בהוראה B.Ed ותעודת הוראה.

מכללת אריאל

לימודי הנדסת מערכות מידע הם רק אחד המסלולים הנלמדים במרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון. באריאל מציעים מסלולים רבים של לימודי הנדסה, ביניהם, הנדסה אזרחית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול ועוד. התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומאושרים בפנקס המהנדסים.

לימודי הנדסת מערכות מידע ניתן ללמוד במכללות רבות בארץ ומדובר ברשימה לא מלאה.

רוצים לשמוע עוד אודות לימודי הנדסת מערכות מידע ?

כדי לדעת יותר על לימודי הנדסת מערכות מידע, השאירו פרטיכם באתר ונציגים של מיטב מוסדות הלימוד בתחום ישובו אליכם עם התשובות לכל השאלות.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net