לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי אדריכלות


פורסם: 07/09/09 22:31

 

לימודי אדריכלות

לחץ כאן לקבלת ידיעונים חינם ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי אדריכלות

 

על אדריכלות ולימודי אדריכלות

ההגדרה המסורתית של אדריכלות או ארכיטקטורה היא אומנות הבניה. האדריכל מתכנן ומעצב חללים של בתים, אולמות ובניינים והוא נע באלגנטיות בין אומנות העיצוב לבין הנדסת בניין, כשהוא משלב בין השניים ומתאם ביניהם. עיסוק במרחב ובחלל יכול להתחיל ברמת המאקרו, כלומר תכנון ועיצוב של מתחמים גדולים, ולהסתיים בירידה לפרטים הקטנים ביותר, כמו סוג גופי התאורה שיוצבו במבנה או הויטרינות של הבית.

בתהליכי בנייה משתתפים גורמים רבים שלכל אחד מומחיותו, לכן יתכן שבפרויקט אחד ישתתפו אדריכלים המתמחים במספר תחומים. במלאכה יכולים ליטול חלק אדריכלי נוף, אדריכלי פנים, מתכנני ערים, מעצבי גינות, הנדסאי אדריכלות ועוד. ישנם פרויקטים בהם האדריכל יכול לפעול לבדו כשהוא נעזר באנשי מקצוע כדי לסגור פינות, אבל ברוב המקרים, בעיקר בפרויקטים רחבי היקף, יצרף האדריכל בעלי מקצוע מתחומים שונים. האדריכל ינחה אותם לאורך כל הדרך.

לימודי אדריכלות מעניקים אומנם ידע רב בתחום התכנון, העיצוב, הסרטוט, ההדמיה ותחומים נוספים עליהם נדון בשורות הבאות, אך ישנם אדריכלים שלאחר הסמכתם ובמהלך עבודתם מרחיבים את הידע ומוצאים נישות נוספות כמו למשל עיצוב ריהוט, עיצוב פנים, עיצוב תערוכות, עיצוב מוצר, ועיצוב תעשייתי. אם אתם חובבי תחום האדריכלות ומתכננים לימודי אדריכלות, בוודאי שמעתם על פיליפ סטארק, מעצב העל ששלח ידו גם בעיצוב תעשייתי וגם בתכנון מבנים מרהיבים בכל רחבי העולם. 

למה לימודי אדריכלות ?

בני האדם נמצאים בתהליכי בנייה, יצירה ועשייה כל העת. אין ספק שהאדם הטביע את חותמו בצורה הבולטת ביותר על כדור הארץ באמצעות בניינים. אלה מגוונים ושונים בתכנונם, צורתם, החומרים מהם הם עשויים, גודלם, גוניהם, עיצובם וייעודם. הצורה של מבנים משפיע באופן חד משמעי על אופי המקום בו הם נמצאים. תפקיד האדריכל הוא ליצור אופי למקום, למרחב או לחלל. בעשותו זאת הוא משפיע מיידית על הסביבה הבנויה וכתוצאה מכך על האווירה הסובבת את אוכלוסיית המקום.

לימודי אדריכלות יכשירו אתכם לתכנון פרויקטים קטנים כגדולים. מה תעשו עם זה בהמשך תלוי רק בכם. תוכלו להקים ולנהל פרויקטים כמו בניית בית מגורים ולהמשיך לתכנון בית חולים, אצטדיון כדורגל, או נמל תעופה גדול.

אבל, לפני שנמריא, הבה וניתן הצצה אל עבר לימודי אדריכלות שתפקידם הוא ללמד את באדריכל הצעיר כיצד ליצור דיאלוג עיצובי אידיאולוגי בינו לבין החברה ולתת תוצאה שתשתלב עם הטבע, הסביבה והחברה במקום.

 עיצוב אדריכלי - המתמקדות ביצירת סביבה אינטימית הקרובה למשתמש. סביבה אינטימית זאת נובעת מקנה המידה הפיסי של הפרוייקטים ומתפיסת האדם על צרכיו הנפשיים, הרוחניים והתפקודיים, תוך שילוב אלה באלה ליצירה חללית אחת.

התערבות במבנה קיים - התערבות במבנה קיים, כפורמט נתון ועיצובו מחדש למטרה מוגדרת. התערבות חללית זו מעלה סוגיות ותכנים העוסקים בעיצוב חלל המבנה על קשריו הסביבתיים, התרבותיים, ההיסטוריים והטכנולוגיים. במעשה העיצוב מושם דגש על הקומפוזיציה, הצורה, הצבע, החומריות והשימושיות.

שימור מבנים - שימור מבנים היסטוריים, תיעודם, לימוד היבטים טכנולוגיים ושיטות שימור במקביל ללימוד פילוסופי היסטורי מהווים נדבך חשוב בלימודי עיצוב הפנים, תוך מתן דגש לקונטקסט הים תיכוני המקומי.

ריהוט, עיצוב תפאורות ותצוגות - תצוגות ואביזרים לשימושים שונים, תוך פיתוח ולימוד טכנולוגיות ייצור, התנסות בחומרים מגוונים ופיתוח תכנים עיצוביים רעיוניים.

חשיבה אדריכלית - הסטודנטים מתמודדים עם הממד האדריכלי, תוך חקירת מקורותיו משמעויותיו הסימבוליות, הפילוסופיות וההיסטוריות.

רגישות להקשרים סביבתיים: פעילות אדריכל הפנים מתרחשת בהקשר סביבתי ותרבותי מוגדר, הדורש התייחסות להיבטים אנושיים שונים, כגון: קנה מידה יחסי, זיכרון אישי וקולקטיבי, הקשרי השפה האדריכלית והשלכות אסתטיות ואקולוגיות.

במסגרת לימודי אדריכלות תרכשו ידע רב בתחומי השרטוט, בניית דגמים רישום, הנדסה, צילום, הדמיות ממוחשבות, חשיבה אדריכלית  (הרבה פילוסופיה והיסטוריה) ועוד.

 בנוסף, תלמדו פיזיקה, מתמטיקה, גיאומטריה, מבוא לתכנון מבנה ופרטי בניין, עיצוב פנים, תכנון עירוני ותכנון נוף,טכנולוגיה של הבנייה והתיעוש, בקרת הסביבה, עיצוב תעשייתי, יחסי אדם וסביבה, תוכנות מחשב לעיצוב ותכנון בתלת מימד ונושאים נוספים.

לימודי אדריכלות יכולים לשים אתכם במקום טוב במרכז העשייה הארצישראלית. תוכלו לתכנן ולבצע תוכניות מתאר של ערים וישובים. תוכלו לתכנן בניינים, בתים פרטיים, גנים ציבוריים, מוסדות, בתי מלון, אולמות אירועים, תערוכות ועוד.

כמה זמן נמשכים לימודי אדריכלות ?

לימודי אדריכלות נמשכים כ-5 שנים. התואר המתקבל עם סיומם המוצלח של הלימודים הוא B.Arch באדריכלות או במילים אחרות – ארכיטקטורה. ישנה אפשרות לעשות תואר הנדסאי שאורך 2.5 שנים.

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי אדריכלות

 

לימודי אדריכלות במכללת אריאל

 בית הספר לארכיטקטורה נוסד במכללה ב-2001 והבוגרים נרשמים כחוק בפנקס המהנדסים והאדריכלים. הלימודים נמשכים 5 שנים בסיומם תזכו בתואר BArch בארכיטקטורה.

מכון אבני בתל אביב

במכון לימודים לתואר אקדמי לקבלת תעודת הנדסאי מטעם מה"ט , ולימודי תעודה והעשרה. המכון מתמקד בלימודי אומנות ועיצוב.

מעוניינים במידע נוסף אודות לימודי אדריכלות?

אם תחום לימודי אדריכלות מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי אדריכלות לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net