לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   סקר מתנות לעובדים
לחץ להגדלה
66% מאוכלוסיית העובדים השכירים בישראל שהם כ- 1.6 מליון עובדים, קבלו או יקבלו שי לראש השנה הקרוב. יתר השכירים, כ- 800 אלף עובדים, לא יקבלו שי לראש השנה חלקם בשל מצבם הכלכלי הקשה יחסית של העסקים...

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 01/01/01 00:00

מתנות לחגים

 

מסקר צרכנות של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת בראשותו של בני פפרמן בנושא שכירים המקבלים שי לראש השנה עולה כי:

 

 

66% מאוכלוסיית העובדים השכירים בישראל שהם כ- 1.6 מליון  עובדים, קבלו או יקבלו שי לראש השנה הקרוב. יתר השכירים, כ- 800 אלף עובדים, לא יקבלו שי לראש השנה חלקם בשל מצבם הכלכלי הקשה יחסית של העסקים.

בממוצע קבל שכיר כ- 400 שקלים שי לחג הקרוב והערך הכולל של השי שקבלו השכירים עומד על 640 מליון שקלים, מהם 390 מיליוןבתווי קניה.

 

תווי קניה מהווים את סוג השי לחג הנפוץ ביותר: 59.6% ממקבלי השי לחג קבלו תווי קניה.

כ-  69.1% מהשכירים שקבלו שי לחג העריכו כי לא חל שינוי בגובה השי שקבלו השנה, בהשוואה לשי שקבלו בשנה שעברה. 10.9% קיבלו שי נמוך יותר מהשנה שעברה. 5.2% קיבלו שי גבוה יותר ו- 14.8% דיווחו שאינם יודעים מהו ערך תווי הקניה.

כ-31.7% קבלו שי לחג מהמעסיק לעומת 27.7% שקבלו שי מהוועד. 29.7% קבלו שי שניתן במשותף ע"י המעסיק והוועד יחדיו. כ- 10% מהמקבלים לא ידעו לזהות את הגורם שהעניק להם את השי לחג.

השימוש בתווי הקניה נעשה בעיקר לצורכי קניית מוצרי מזון (40.6%) מתנות, 12.6%. שיעור השכירים שטרם החליטו על השימוש שייעשה בתווי השי עמד על 35%.

 

"שי לחג" הניתן לעובד במקום העבודה בראש השנה ובד"כ גם בפסח, נתמסד כנוהג קבוע ביחסי העבודה בישראל ובתרבות הארגונית במקומות עבודה רבים בישראל. למרות זאת, 33.3% מאוכלוסיית השכירים בישראל לא קבלו שי לחג בראש השנה תש"ע, הן מפני שהם שייכים לאוכלוסיית העובדים הזמניים שאינם זכאים עדיין לשי לחג, והן בשל המצב הכלכלי של העסק, בהקשר של המשבר במשק בשנה האחרונה, והצורך לצמצם בהוצאות העסקיות, ובהן, בין היתר, גם בחלוקת שי לחג.

 

מימצאים אלו ואחרים עולים מסקר צרכנות של מינהל מחקר וכלכלה, המהווה חלק מסקרי מעקב בנושאי צרכנות  שעורך המינהל בשנה האחרונה, ואשר כלל, הפעם, לצד שאלות העוסקות בתחומי צריכה אחרים, גם  מקבץ שאלות בנושא  ה"שי לחג". הסקר, שנערך  במהלך עשרה הימים הראשונים של חודש ספטמבר, כלל 1,048 ראיונות  בקרב מדגם  מייצג של אוכלוסיית העובדים השכירים בני 18+ בישראל (ללא גימלאים).

הסקר נועד להציג את היקף אוכלוסיית מקבלי השי לחג בישראל לפי מספר חתכים עיקריים, ולאמוד את הערך הכולל של השי לחג שקבלו העובדים השכירים בישראל.

 

 

משרד התעשייה המסחר והתעסוקה

לשכת הדוברת

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net