לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   בחירת קריירה מורים פרטיים
לחץ להגדלה
על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, קרוב ל-40% מן התלמידים בישראל בבתי הספר היסודיים וגם בתיכון נעזרים במורה פרטי. כן, מורים פרטיים ו שיעורים פרטיים - זה מה שקורה כשהילדים שלכם נמצאים יחד עם עוד 40 ילדים בכיתה.

מאת: קריירה
פורסם: 04/12/08 18:20

בחירת קריירה - מורים פרטיים

 

על הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, קרוב ל-40% מן התלמידים בישראל בבתי הספר היסודיים וגם בתיכון נעזרים במורה פרטי. כן, מורים פרטיים ו שיעורים פרטיים. זה מה שקורה כשהילדים שלכם נמצאים יחד עם עוד 40 ילדים בכיתה. סביר להניח שללמוד אי אפשר בצפיפות והמולה כזו. כך שאם בעבר רק התלמידים הנחשלים זכו לשיעורים פרטיים ולשירותיו של מורה פרטי, הרי שהיום עקב צפיפות זו, הרבה מאוד תלמידים נעזרים במורים פרטיים.

בדיוק למשבצת הזו נכנס מורה פרטי. האם תמיד צריך אותו והאם המחיר משתלם?

נתחיל בתקופות החמות. בדרך כלל עולה הביקוש ל- מורה פרטי בעיקר בתקופת הבגרויות כשהמקצועות המבוקשים ביותר הם איך לא, מתמטיקה ואנגלית. רוב התלמידים שהולכים לבקש שירותיו של מורה פרטי נזקקים לסיוע במקצועות הללו. אגב, בתקופה האחרונה לא רק תלמידי בתי הספר מבקשים מורה פרטי אלא גם סטודנטים במכללות ובחלק מהאוניברסיטאות  דורשים סיוע.

שוק המורים הפרטיים עושה בשנה למעלה ממיליארד שקל נקי ממס ברוב המקרים. ההורים בדרך כלל  לא עושים חשבון לכסף ומשלמים כדי לראות את הילד מצליח ולא נגרר אחרי כל הכיתה. אבל, ברוב המקרים הם לוקחים סטודנטים להעביר את השיעורים הפרטיים וכך גם זוכים למחיר טוב יותר ולתוצאות לא פחות טובות.


אצל הרבה מאוד הורים, מורה פרטי הוא חלק בלתי נפרד מהתקציב החודשי והם מוציאים כמה מאות שקלים ולעיתים עד 1,000 ש"ח לילד על הנושא. חלק מהעניין הוא חוסר זמן של ההורים או אי ידיעה ברמה מספקת של תחומים כמו מתמטיקה, אנגלית או לשון עברית.

בעקבות הדרישה הרבה למורים פרטיים, הוקמו אתרים באינטרנט שמתווכים בין מורים לתלמידים ומציגים מעין קורות חיים של המורה לעיונם של ההורים. אבל, עדיין ברוב המקרים ההורים מגיעים דרך המלצות אישיות וחברים המתגוררים באזור. כפי שאמרנו, ברוב המקרים מדובר במורים סטודנטים ולא במורים מקצועיים למרות שגם אלה נמצאים לרוב בשוק רווי זה.

מורה פרטי: עלויות ומחירים

המחירים משתנים מאיכות המורה, הוותק שלו, האם מדובר בהכנה לבגרות ובאיזה מקצוע מדובר.

סטודנטים הם המורים הכי זולים והם יכולים לגבות 50-60 ₪ לשעה. שכרם של מורים מקצועיים יכול להגיע גם ל-120 ₪ ולעיתים אף יותר. המורים שהפכו לגורואים יכולים להגיע גם ל-200 ₪ לשיעור אחד. מורים מן השורה ייגבו בין 80 למאה שקלים לשעה על שיעורי מתמטיקה או אנגלית.

אם רוצים לחסוך גם את זה אפשר ללכת למתנ"ס ולקבל שיעור מהמורה במקום. השיעורים את קבוצתיים אך מדובר בקבוצות קטנות מאוד של שניים שלושה ילדים. איכות השיעור כמעט משתווה לזה של שיעור על ידי מורה פרטי. התשלום לחודש אינו עולה על מאה שקלים – משתלם ביותר, וחיוני בעיקר להורים ומשפחות הבאים מהשכבות החלשות.

כדאי לעמוד על כך ששיעור יארך שעה ולא 45 דקות כמו שעה אקדמית וחשוב לזכור זאת מראש.

מורה פרטי כדאי לבחור לפי המלצות וכמובן גם חשוב שהאזור הגיאוגרפי המתאים. חשוב שיהיה קרוב לבית ואם אפשר בתוך הבית לכם, מה טוב. חשוב לדבר עם הורים שילדיהם לומדים אצל המורה שהמועמד ולראות האם הגיע להישגים עם הילדים שלהם.

בכל מקרה, צפו בשיעור אחד כדי לראות האם יש כימיה בין הילד למורה והאם קיים פוטנציאל. לא בטוח שמה שהתאים לבן של השכן יתאים גם לבן שלכם.

 

בהצלחה בבחירת מורה פרטי

 

 

   תגובות  (3) הוספת תגובה
1.
TeacherOnline.co.il 
אורן,barklis.oren@gmail.com,נתניה (26/12/2009)
2.
הכנה ל GMAT 
BrainiaC,brainiac800@gmail.com,תל אביב (23/05/2010)
3.
הכנה ל-SAT, GRE, TOEFEL 
דורון,dorona7777@gmail.com (13/05/2011)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net