לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי וטרינריה
לחץ להגדלה
כשהיינו ילדים כולם רצו להיות דוליטל. בהמשך הבנו שהסיפור לא כזה פשוט. להיות רופא חיות נדרשות תכונות אופי מיוחדות, צריך להשקיע הרבה וגם להתקבל ללימודים ממש לא קל. המשיכו למאמר - בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש.

פורסם: 22/01/10 16:13

לימודי וטרינריה

מוסדות לימוד בארץ בהם מתקיימים לימודי וטרינריה

עוד על וטרינריה, ולימודי וטרינריה

 

אני מניח שילדים רבים גדלו על סדרת הספרים המופלאה של ג'יימס הרויט, שגיבורה הוא דוקטור דוליטל. בהמשך גם נהנינו מאוד מהסרטים אודות הד"ר שאהב לטפל בחיות. כשהיינו ילדים כולם רצו להיות דוליטל. בהמשך הבנו שהסיפור לא כזה פשוט. להיות רופא חיות נדרשות תכונות אופי מיוחדות, צריך להשקיע הרבה וגם להתקבל ללימודים ממש לא קל.

אבל, מי שממש רוצה ומרגיש שזהו ייעודו יכול להצליח ולהיות וטרינר.

לפני שנרחיב אודות לימודי וטרינריה, מה צריך לעשות, איפה ללמוד ופרטים נוספים, בחן את עצמך:

-                        האם אתה אוהב בעלי חיים ?

-                        האם יש לך תקשורת טובה עם בני אדם ?  כך תוכל להבין מבעל החיה מה בדיוק הבעיה.

-                        האם יכולת הביטוי שלך טובה ? כך תוכל להסביר לבעל החיה ממה היא סובלת ומה יש    לעשות בצורה בהירה.

-                        האם אתה אדם אחראי ? מדובר בחייהם של בעלי חיים – עולם ומלואו.        

-                        האם יש לך יכולת ריכוז גבוהה ?

            שעות העבודה של הווטרינר ארוכות וקשות, וחשוב לשמור על הריכוז בסוף היום ממש כמו    בתחילתו.

-                        האם יש בך מוטיבציה ואמביציה ?

-                        האם יש בך היגיון בריא ?

      לפעמים בעל החיה לא יודע להסביר בדיוק מה קורה, וגם הסימפטומים לא נותנים תמונה     ברורה. כאן עליך להבין מעבר לשורות.

מעשית, כדאי עוד בתיכון להתמקד במקצועות המדעיים כמו מתמטיקה, כימיה פיסיקה, טבע . בהמשך חשוב להוציא תעודת בגרות טובה במקצוע מדעי ופסיכומטרי  700 ומעלה. יש  חשיבות לידיעת השפה האנגלית ובהמשך להוציא תואר ראשון עם ציונים מעל הממוצעים.

 

למה לימודי וטרינריה ?

תשאלו כל רופא. מעבר למה נכנס לחשבון הבנק או מה שיוצא ממנו, ריפוי הוא מלאכת קודש ממש. כן, גם ריפוי בעלי חיים. תחושת הסיפוק של להציל חיים, לרפא מחלות או אפילו לגרום הקלה בכאב, היא תחושה עילאית ומספקת. לכן, אם אתם חשים שזהו ייעודכם, לימודי וטרינריה הם המקום שיכשיר אתכם לטפל בבעלי חיים.

במסגרת לימודי וטרינריה תלמדו תחומים כמו בריאות כללית של העלי חיים, פתולוגיה, כימיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, כירורגיה, מעבדות, פסיכולוגיה, ברעאות הציבור, ביוכימיה, לימודים על חיות גדולות וחיות בית ותחומים נוספים. הלימודים נמשכים 7 שנים.

ללימודי וטרינריה מתקבלים לאחר קבלת תואר ראשון במדעי בעלי החיים, ביולוגיה, או רפואה. הציון שלכם צריך להיות 90 בד"כ. הדרישות הגבוהות נובעות בגלל הביקוש הגבוהה ומספר המקומות המצומצם בבית הספר לוטרינריה.

 כמה זמן לומדים ?

תואר ראשון באחד התחומים אותם ציינו לעיל תרכשו לאחר 3 שנות לימוד אוניברסיטאיות. בהמשך תלמדו 4 שנים נוספות, כדי להיות וטרינרים.

מוסדות הלימוד

בישראל קיים בית ספר אחד בו תוכלו ללמוד את התחום. הוא נקרא בית הספר לווטרינריה ע"ש קורט ושייך לאוניברסיטה העברית. לכל מחזור לימודים מתקבלים כ-40 סטודנטים. הלימודים מתקיימים בקמפוס ברחובות  ובבית החולים הווטרינרי בבית דגן.

 

מעוניינים במידע נוסף אודות לימודי וטרינריה?

אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא: לימודי וטרינריה  להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

צוות AllCaresrs

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net