לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי צמחי מרפא
לחץ להגדלה
פעם, לפני שהחלו להקיף אותנו בכימיקלים, היו יוצאים לשדה וקוטפים את התרופה. ברוב המקרים השימוש בצמחים מנע מחלות ובמקרים האחרים השתמשו בהם ומשתמשים בהם כדי לרפא מחלות משורשן...

פורסם: 22/01/10 16:41

לימודי צמחי מרפא רפואה מן הטבע    

 

 

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי צמחי מרפא 

אלפי שנים לפני שחשבו על מוקוליט (סירופ נוגד שיעול), ידעו אבותינו להשתמש באורן, אזוב, אקליפטוס, לואיזה או בבונג כדי למגר את השיעול.

פעם, לפני שהחלו להקיף אותנו בכימיקלים, היו יוצאים לשדה וקוטפים את התרופה. ברוב המקרים השימוש בצמחים מנע מחלות ובמקרים האחרים השתמשו בהם ומשתמשים בהם כדי לרפא מחלות משורשן.

כיום ידועים לנו למעלה מ-3000 צמחי מרפא שונים ברחבי העולם. כרגע לא מזהים את כולם וגם את השימושים הרפואיים שלהם. עלינו לציין כי בעבר, כשהאדם היה קרוב לאדמה, הוא הכיר את הסגולות הטמונות בחובם של הצמחים ועשה בהם שימוש, אך עם חלוף השנים נשכח גם הידע. הריפוי באכילת פירות וירקות, צמחים ותבלינים ידוע מזה שנים רבות. גם המצרים והבבלים הקדמונים השתמשו בהם וראו בצמחים אלה מקור רפואי. היום, לעומת זאת, מעדיפים רבים להשתמש באנטיביוטיקה ותרופות כימיות.

דרכי השימוש בצמחי מרפא

-          חליטה. מרתיחים מים, ואז משרים בהם את הצמח, בדרך כלל כשהוא יבש. משהים עוד כ-10 דק' ושותיםץ

-          טינקטורות. מיצוי הצמחים באלכוהול. בדרך כלל מדובר על מספר צמחים יחד שהשילוב ביניהם יותר את הריפוי הנדרש.

-          קפסולות. צמחים מיובשים מרוכזים וטחונים המוכנסים לתוך קפסולה. יש לשתות עם מים.

-          משחה. ערבוב הצמח יחד עם קרם בסיס.

נהוג להשתמש בכל חלקי הצמח אך מתמקדים בעיקר במיקום של החומר הפעיל.

צמחי המרפא מחולקים בדרך כלל לצמחים סיניים וצמחים מערביים. המגוון רחב בשניהם כשגם ברפואה הסינית וגם במערבית הצמחים מחולקים לפי אופיים ותכונותיהם. לא הכול מתאים לכל אחד, בכל כמות ובכל מצב. צמח במינון הנכון שניתן לאחר אבחנה טובה יעשה פעילות מרפאה, אחרת הוא גם יכול להזיק. ישנם צמחים בעלי אופי מחמם, מקרר, וניטראלי, כשלכל אחד סגולות ריפוי משל עצמו.

 בעבר היה הצמחים הכלי הטיפולי המרכזי. הדוגמאות הבולטות הן הרמב"ם ואסף הרופא.

 

מתי עברו לשימוש בכימיקלים?

כשהצליחו לבודד את החומר הפעיל מן הצמח החלו לייצר אותו בצורה סינטטית ואז זנחו את הצומח, למרות שרבות מן התרופות המערביות המוכרות לנו כמו אספירין למשל עשויות מצמחים (אספירין מערבה לבנה), אך כיון שהצמח לא נלקח בשלמותו אלא מבודד לחומר פעיל אחד, תמיד יהיו תופעות לוואי. במקרה של אספירין הידוע כמדלל דם חזק, יופיעו דימומים בקיבה ולעיתים אולקוס. שימוש בצמח בשלמותו לא היה גורם לתופעות אלה כיוון שחומרים אחרים הפעילים בו מגנים על רירית הקיבה.  

אין לשכוח, כי צמחים מהווים תרופה ולא לוקחים סתם בלי סיבה. אומנם ההשפעה מתונה יותר מתרופות כימי קליות אך חשוב להתייעץ עם נטורופת או הרבליסט לפני נטילה כיוון שלכל צמח האופי, התכונות והמטרות שלו ויתכן שלא יתאים לך עכשיו או בכלל.

הסוד בהצלחת טיפול בצמחים הוא אבחון נכון של מחלות קיימות או פוטנציאל להיווצרותן. רופא שיידע להתאים את הצמחים המדויקים למטופל ספציפי יצליח ללא ספק להוביל אותו לריפוי שלם.

 

 

מעוניינים במידע נוסף אודות לימודי צמחי מרפא ?

אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי צמחי מרפא לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

 

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

צוות AllCaresrs

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net