לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   דולה: יד ימינה של היולדת
לחץ להגדלה
בעבר, רוב הנשים ההרות היו נכנסות לחדר הלידה בגפן או לכל היותר עם הבעל שלהן ומתמודדות עם החוויה הכואבת והלא מוכרת של הלידה כשלצידן הרופא המיילד וצוות אחיות לא מוכר. היום יש פתרון חדש-ישן ללידה קלה - דולה...

פורסם: 02/04/10 01:07

דולה: יד ימינה של היולדת

 

בעבר, רוב הנשים ההרות היו נכנסות לחדר הלידה בגפן או לכל היותר עם הבעל שלהן ומתמודדות עם החוויה הכואבת והלא מוכרת של הלידה כשלצידן  הרופא המיילד וצוות אחיות לא מוכר. היום יש פתרון חדש-ישן ללידה קלה יותר המלווה ביד חמימה. מקצועית מנוסה ואוהבת. קוראים לה דולה והיא מומחית לענייני לידה. הדולה תלווה אותך מהרגעים הראשונים של צירי הלידה ועד לרגעים המאושרים של אחרי.

מה היא דולה והאם צריך את זה ?

אישה המתעתדת ללדת, במיוחד בפעם הראשונה, מלאה חששות ופחדים מפני הלא נודע. גם אחרי עשרות שיחות עם הגיסה, האימא או האחות, עדיין רב הנסתר על הגלוי ולכל יולדת חוויה אישית משלה. כאן, בדיוק במקום הזה נכנסות הדולות . דולה היא למעשה תומכת לידה והיא מלווה את בני הזוג במהלך השלבים האחרונים של ההיריון ועד לימים שלאחריו. היא מסייעת פיזית ונפשית בזמן הצירים, במהלך הלידה וגם לאחריה. הסיוע בא לידי ביטוי במגע, במילים מרגיעות, עידוד, עצות טובות, הדרכה בנשימות ותנועות גוף, עיסויים ולחיצות במקומות הנכונים, אווירה רגועה, השראת ביטחון, סיוע במהלך הצירים ועוד.

דולה היא אישה שמגיעה מתחום הרפואה המשלימה אבל בהרבה מאוד מקרים דולה היא אחות מוסמכת שעשתה קורס הכשרה לדולה. במסגרת תפקידה היא אינה יכולה כמובן לבצע שום החלטה רפואית, למרות ניסיונה הרבה בתחום. אנו מציינים זאת, כיון שרוב הדולות הן נשים שעברו לידות רבות בעצמן ועם ניסיונן הרב אף רופא אינו יכול להתחרות.

ידוע כי במקרים רבים בהם לידות היו "תקועות" נעשתה התערבות קריטית של הדולה והיא זו שבעצם שחררה את הפלונטר באמצעים פשוטים ששחררו את האישה במצב החרדה, השיתוק, הכאב או הפחד במהלך הלידה. גם בהסתבכויות של לידה דולות לעיתים מתערבות ומצילות את המצב, כשהן מסייעות לאחיות חסרות ניסיון.

הניסיון מראה כי דולה מקצועית יכולה לקצר את זמן הלידה, למנוע את סיבוכיה, להפחית את הצורך בשימוש במשככי כאבים ולסייע רבות במהלך הצירים וגם ההנקה.

 

קורס דולה

לימודי דולה מצריכים השקעה רבה ורצינות. מטרתם היא להכשיר את התלמידה לתמוך ביולדת, להדריך וללוות אותה במהלך החודשים שלפני הלידה, הצירים, הלידה והרגעים המאושרים שאחרי. כדי לעשות את התפקיד על הצד הטוב ביותר, עוברת דולה קורס בין 240-300 שעות לימוד במהלכן  נלמדים נושאים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, תזונה בסיסית ותזונה במהלך ההיריון ובתקופת ההנקה, תהליכים שונים בהריון, נשימה נכונה ונשימה מודעת, מבואות בפרחי באך, ארומתרפיה, הומיאופתיה, ותרגילים שונים מעולם היוגה. כמו כן לומדות הדולות לעתיד נקודות לחיצה מעולם השיאצו והרפואה הסינית, תקשורת עם היולדת ובן זוגה ונושאים שונים מתחום הרפואה המשלימה.

כיום ניתן לצמוא קורס דולה במסגרת לימודי ערב או בוקר בבתי ספר לרפואה משלימה ובמסגרות פרטיות בכל רחבי הארץ. קורס דולה איכותי יסדר סטאז' בחדר לידה למסיימות הקורס או לקראת סיומו באחד מחדרי היולדות בבתי החולים בארץ.

רקע בלימודי רפואה משלימה או אחיות מוסמכות מהווים יתרון במהלך הלימודים.

לימודי דולה מאוד מעניינים ומוסיפים הרבה ידע ללומדות אותם. מעבר לכך אם תהיי טובה, מדובר בהכנסה יפה מאוד, כשהיולדות ממליצות עלייך מפה לאוזן.

רוצים לדעת עוד על דולה המשיכו לקישור הבא:

לימודי דולה

 

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

צוות AllCaresrs

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net