לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   רי-לוקיישן - דברים שיש לקחת בחשבון
לחץ להגדלה
בבתקופה זו הכפר הגלובלי מזמן הפך מכוונה לשם המשחק, וניתן לראות את ביטויו בכל בית אב, קהילה לא כל שכן בתחום העסקים. עסקים חובקי עולם ומונחים כ"וידאו-קונפרנס", "ועידה בין יבשתית" וכדומה כבר אינם נראים כמונחים מתחום המדע הבידיוני והם מוחלים החל במפעלים קטנים העוסקים בייצוא וייבוא, וכלה בתחומי ההיי-טק הגלובלי...

מאת: ריקי דינר לוי
פורסם: 20/05/10 10:00

רי-לוקיישן - דברים שיש לקחת בחשבון

 

 

בבתקופה זו הכפר הגלובלי מזמן הפך מכוונה לשם המשחק, וניתן לראות את ביטויו בכל בית אב, קהילה לא כל שכן בתחום העסקים. עסקים חובקי עולם ומונחים כ"וידאו-קונפרנס", "ועידה בין יבשתית" וכדומה כבר אינם נראים כמונחים מתחום המדע הבידיוני והם מוחלים החל במפעלים קטנים העוסקים בייצוא וייבוא, וכלה בתחומי ההיי-טק הגלובלי. לצד מונחים אלו אנו עדים אף למעבר מוחות בין סניפי העסקים השונים בעולם - קוראים לזה רילוקיישן. עד כדי כך הפך הנושא לשם דבר עד כי הוא מנוסח לעיתים כבר כאופציה בשלב חתימת חוזה ההעסקה הראשוני.

 

ישראלים רבים מוקסמים כבר מעצם השם, המבטא בתוכו יוקרה, סמל סטטוס, עלייה בשכר, התקדמות מקצועית ועוד ועוד. לצד זאת, המתקדם אינו לבד בעסק. רילוקיישן כשמו כן הוא- העתקה! ולא רק של מקום המגורים. במקרה של רילוקיישן בין מדינות, הרי שכל התא המשפחתי נעתק ממקום מגוריו, הרגליו, חייו, שפתו, ובל נשכח את מקצועו של בן בת הזוג, הנאלצים לעבור יחד עם בן זוגם/תם. האם עדיין נשמע קוסם? ברור! מי לא ירצה להתנסות בחיים במקום אחר? תרבות אחרת? לספוג קצת אנגלית וניחוח של בינלאומיות? תמונות של ערבי השקה וקוקטיילים מהעבודה, ושיקים שמנים כבר מוקרנים שוב ושוב בתוך המוח.

מפחיד? בוודאי. זה שונה מכל מה שהכרנו עד עתה - הרגלים, תרבות, ריחוק מהמשפחה המורחבת ועוד ועוד.

 

אז איך שומרים על הקסם ומתגברים על הפחד? כמו כל דבר בחיים עושים את זה נכון. מתכוננים, ותוך כדי לוקחים בחשבון את כל הנתונים שאפשר לקחת.

 

רילוקיישן - דברים שיש לקחת בחשבון

 

בחינה עסקית:

  • תכנון עתידי- למרות המחמאה בקידום הפוטנציאלי, יש לוודא את טיב העבודה במקום החדש, תוך התבוננות קדימה. האם יש לאן להתקדם במקום העבודה החדש? במידה והעבודה היא לזמן קצוב, מה קורה כאשר לאחר מספר שנים חוזרים לארץ? האם יש משרה מקבילה בסניף כאן? ואם לא, מה עתידך בחברה?
  • קשרים רבותיי קשרים- האם העבודה במקום החדש יכולה לסייע לך בקשירת קשרים עסקיים עתידיים שיקדמו אותך אף מעבר לתפקיד הנוכחי? או לחברה הנוכחית?
  • הטבות חומריות- מה משמעות המעבר מבחינת שכר והטבות המגולמות בתלוש המשכורת? האם כל אלו שווים את הויתורים שנעשים בשמם - כהתרחקות מהתא המשפחתי המורחב? תרבות אחרת וכדומה...

 

בחינה משפחתית-זוגית

  • המשפחה המורחבת- מעבר למדינה אחרת משמעותה התרחקות משמעותית מהמשפחה המורחבת וזאת לא רק בפאן הגיאוגרפי הברור מאליו. קחו בחשבון התרחקות מימי הולדת של הקרובים אליכם – כמו אחיינים, בני דודים...חתונות וכיו"ב. כמו כן האם אתם מוכנים לעובדה שבמרבית המקרים תכיפותם של הביקורים של סבא/תא יורדת והנכדים מתרחקים מהם?
  • ילדים- גיל הילדים משחק תפקיד מרכזי במעבר לצורך עבודה. ייתכן ותאלצו לנתקם מהמערכת הבית ספרית, מחברים ומכל שהכירו. כמו כן יש לקחת בחשבון את משך המעבר ואת העובדה שכנראה תנתקו אותם שוב מחייהם שיצרו במקום החדש. האם אתם מוכנים למחיר שכזה? גישה אחת גורסת כי ילדים הם סתגלנים ואין בעיה עם מעברים מרובים, גישה אחרת טוענת יכ יש לספק לילדנו יציבות ולא לטלטלם במערכת החיים שלנו. באיזו גישה אתם מצדדים?
  • עיסוק בן/בת הזוג- במידה ואף בן/בת הזוג מנהלים קריירה משגשגת פה בארץ יש לקחת בחשבון את משמעות המעבר והפגיעה הפםוטנציאלית בקריירה שלהם. האם הם מוכנים לכך? ומהי המשמעות לשכר הכללי הנכנס לבית האב שלכם?

 

בחינה תרבותית

  • חופשה ארוכה- כפי שנהוג לתכנן חופשה משפחתית התייחסו לרילוקיישן הזה כאל חופשה משפחתית ארוכה. קחו בחשבון את אקלים במדינה אליה אתם עוברים, האם היא מתאימה לאופייכם ולהסתגלות הגופנית שלכם?
  • אקלים תרבותי- מעבר לאקלים הגיאו-פיזי יש לקחת בחשבון את האקלים התרבותי אליו אתם עוברים. ישנם אנשים המוכנים להשבע שכף רגלם לא תדרוך בפריז היות והם שואנים את הפריזאים וכהנה וכהנה. מהו המחיר התרבותי שלכם?

 

חשבון כולל

כמו כל דבר בחיים גם כאן אין תשובה ברורה. הכל עניין של עלות-תועלת ולכל אחד מאיתנו תג מחיר אחר. ישנם אנשים אשר מראש אינם בקשר הדוק עם משפחתם המורחבת, כך שויתור עליהם בעבור רילוקיישן מקצועי אינו מהווה שיקול, אחרים לא יהיו מוכנים אף בעבור אותם שיקים לוותר על הקשר והקרבה למשפחה.

 

בסיכומו של יום זוהי ההחלטה של שני בני הזוג באשר למחירים ולעלויות של המעבר. את החשבון הכולל רק אתם יכולים לעשות. נקווה שבסיכומו יהיו בעיקר פלוסים

 

 

שיהיה בהצלחה.

 

הכותבת: ריקי דינר לוי, מאמנת אישית ומשפחתית

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
דרושים לעבודות קלות מהבית בקלדנות והזנת  
שירן,giwijal9324242@ezeca.com,כל הארץ (03/11/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net