לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי לוגיסטיקה
מעוניינים ללמוד ניהול רכש ולוגיסטיקה? לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש.

פורסם: 06/06/10 19:27

 

    לימודי לוגיסטיקה ורכש

לקבלת ידיעונים חינם המשיכו בקישור: לימודי לוגיסטיקה

על התחום

לא בהכרח הייתם אפסנאים בצבא, מפקחי ציוד טכני או קציני האגף הלוגיסטי בצה"ל. אבל, אף פעם לא מאוחר.

מקצוע הלוגיסטיקה והרכש מהווה נדבך חשוב בכל מערכת ארגונית או עסקית בעולם המודרני כיום, עם התקדמות המחשוב והתחרות הרבה בין היצרנים והספקים. מערכת מנוהלת נכון יכולה לחסוך הרבה זמן וכסף ברכישת ציוד וניהול מלאי.

תפקידו של מנהל המערך הלוגיסטי הוא בדרך כלל לספק לארגון עליו הוא מופקד את האמצעים לפעולה שוטפת וטובה. על המערך הלוגיסטי בארגון לנהל את החומר על כל מרכיביו ולספק לארגון כלים, חומרים ותשתיות ייצור פיזיות וגם שירותים נלווים תוך עמידה במגבלות ובהגדרות במקום ובזמן שנקבעו ובעלות המוגדרת מראש.

המנהל הלוגיסטי אחראי בעצם לתפקוד של הארגון, לכך שיהיו מספיק ציוד ואמצעים, על פיו יקום וייפול דבר. לימודי לוגיסטיקה ורכש עוסקים בתחומים רבים ומגוונים: מסחר, עמילות, שיווק, ייבוא וייצוא, שילוח, הפצה, אחסון, רכש, קניינות, מכס ועוד. לימודים אלה מטרתם להקנות ידע נרחב בתכנון, תפעול וניהול של מערכות ייצור ומערכות שירותים, בהתאם לצרכי המשק.

למה לימודי לוגיסטיקה ורכש?

לימודי לוגיסטיקה ורכש הנם לימודים מקצועיים, כאשר בוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה מיועדים לעבודה במסגרות רבות. תוכלו למצוא את עצמכם בארגונים תעשייתיים, רשות הנמלים והרכבות, התחבורה היבשתית, חברות דיוור ושילוח, עמילות מכס,זרועות הביטחון, תעשיות עתירות ידע, תחומי בנקאות וכלכלה, ניהול כללי, אספקת מלאי, מנהל מחסנים ועוד.

חברות רבות בשירותים ארציים של תחזוקה, שילוח, מנהל הפצה, תיקונים, שיווק, מסחר, ייצוא, וכדומה, הן מעסיקות פוטנציאליות בשביל בוגר לימודי לוגיסטיקה ורכש. החשיבות הגדולה ומגוון האפשרויות מקנות גם שכר טוב וגם סיפוק מקצועי.

כמה זמן לומדים?

לימודי לוגיסטיקה נמשכים לרוב 3 שנים במתכונת אקדמאית בין אם במסלול נפרד ובין אם כחלק מתואר מהנדס בתחומי הנדסת תעשייה וייצור או מנהל עסקים הנמשכים 4 שנים. קורסים לתעודה הם קצרים ומרוכזים יותר ומיועדים לאלו שכבר נמצאים בתוך ארגונים בתפקידים שונים.

מוסדות הלימוד

לימודי לוגיסטיקה ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות השונות. להלן רשימה חלקית.

  • מכללת ספיר. במכללת ספיר לימודי תואר ראשון בשכר לימוד מסובסד הנמשכים 3 שנים, בסיומם מקבלים תואר ראשון בלוגיסטיקה.

בין הקורסים תמצאו את הקורסים הבאים: ניהול מלאי מדעי המחשב, שיטות אופטימיזציה, לוגיסטיקה של מערכות בריאות, מערכות תמיכה לוגיסטיות בטיחות בתעבורה, תכנון ופיקוח על הייצור, מודלים לניהול תחבורה יבשתית, ניהול רכש והפצה, מיקום ומערך לוגיסטי לניהול, התנהגות ארגונית, ניהול משאבי אנוש, מסחר בינלאומי, יסודות החשבונאות וקורסים נוספים.

  • המכללה האקדמית גליל מערבי. המחלקה ללוגיסטיקה של המכללה תחת חסות אוניברסיטת בר אילן, מציעה מסלול לתואר ראשון B.A בלוגיסטיקה שיקנה לבוגריה יכולת השתלבות בגופים וארגונים תעשייתיים ועסקיים ובהתאמה לדרישות השוק המתפתח בתחום זה. הלימודים עוסקים בשיווק, יצוא, יבוא, שילוח, הפצה, אחסון, עמילות, רכש, קניינות, מכס ועוד.הלימודים נמשכים 3 שנים בשכר לימוד אוניברסיטאי.

 

  • מכללת אורט. המכללה לטכנאים והנדסאים משתפת פעולה עם התעשייה האווירית, צה"ל, תע"ש ועוד גופים גדולים. הדגש הינו על האלמנט הטכנולוגי. המכללה מציעה תוכנית ייחודית להשלמת תואר ראשון בלוגיסטיקה מטעם אוניברסיטת בר אילן. התוכנית מיועדת להנדסאי תעשיה וניהול בהתמחות שיווק וניהול או מערכות ייצור בשנה ראשונה או שניה, או לבוגרים עד 5 שנים מיום סיום לימודיהם. תוכנית הלימודים מציעה להתחיל תואר הנדסאי ולהמשיך לתואר ראשון בלוגיסטיקה. כל זה לוקח 3 שנים.

 

  • המכללה האקדמית אשקלון. בקמפוס לימודי תואר ראשון הנמשכים 3 שנים לתואר בוגר בכלכלה ולוגיסטיקה. תוכנית הלימודים כוללת את הקורסים הבאים: מבוא לכלכלה , תיאוריות ויישומים , יסודות הלוגיסטיקה , ניהול ותפעול היצור , מבוא לחקר ביצועים, סודות הניהול , סטטיסטיקה , מערכות מידע ניהוליות, יסודות החשבונאות , משפט עסקי , מבוא לפילוסופיה , שינוי ופיתוח ארגוני ,ניהול מערכות מלאי ,מערכות מידע ועוד.

רוצים לשמוע עוד ?

אם תחום לימודי לוגיסטיקה ורכש מעניין אתכם, אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים.

פורטל לימודים וקריירה

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net