לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודים לאמהות עובדות
לחץ להגדלה
אף פעם לא מאוחר מדי לצאת ללימודים. גם מי שמנסה להספיק הכל לפני לידת הילדים, יכולה לגלות בהמשך שהיא מעוניינת לחזור אל ספסל הלימודים, להרחיב את השכלתה בתחום, להמשיך לתואר מתקדם או לעבור הסבה מקצועית למען עתיד טוב יותר.

פורסם: 29/09/10 01:23

לימודים לאמהות עובדות

 

אף פעם לא מאוחר מדי לצאת ללימודים. גם מי שמנסה להספיק הכל לפני לידת הילדים, יכולה לגלות בהמשך שהיא מעוניינת לחזור אל ספסל הלימודים, להרחיב את השכלתה בתחום, להמשיך לתואר מתקדם או לעבור הסבה מקצועית למען עתיד טוב יותר.

הבעיה היא שכשיש ילדים, לא תמיד אפשר לעזוב את העבודה או להתמסר למלאכת הלימודים בראש שקט. גם ענייניי העבודה וגם המשימות שקשורות לגידול הילדים ואחזקת הבית ילוו אותך בדרך לפקולטה. אך האתגרים האלה לא אמורים למנוע מבעדך להגשים את חלומך, להתפתח באופן אישי או להתקדם מקצועית. יש מספיק דרכים לנווט בין קריירה, לימודים ואמהות ולמצוא את האיזון המושלם. לפניך עצות שיסייעו לך בתקופה רבת העיסוקים בחייך:

לימודים בסגנון שלך

נסי לחפש מסגרת לימוד המתאימה לאמהות עובדות, כדי שתוכלי לשלב בין הכל בלי יותר מדי וויתורים. באוניברסיטה הפתוחה אולי ייקח לך יותר זמן לסיים תואר, אבל קצב ההתקדמות במסגרת זו תלוי רק בך. אם את לומדת עצמאית, בעלת משמעת עצמית ומודעות אוטודידקטית, תוכלי להשלים את החומר הלימודי בזמן שנוח לך ותוך כדי להקפיד לעמוד במשימות הלימודיות.

העידן הווירטואלי אף הוא פתח בפניך שפע של אפשרויות לימוד נוחות כמו למשל, לימודים מקוונים, המתבצעים מרחוק. ישנם קורסים וירטואליים שתוכלי ללמוד בהם כדי לצבור נקודות או כחלק מהתחנות בדרך ליעד. קורסי השלמה לקראת לימודים במוסד לימודים פיזי ועוד.
כמו כן, אוניברסיטאות ומכללות מציעות לעיתים תוכניות לימוד גמישות שיכולות להשתלב בקצב המסחרר של חייך. לימודי משפטים בערב, למשל, במידה ויש לך עזרה בערבים ואת עובדת בבקרים, הם פיתרון מצוין ללמוד בלי להתערב בשגרת היומיום. גם לימודים שמתקיימים רק פעמיים בשבוע, כשאחד מימי הלימוד הוא יום שישי הם אפשרות מוצלחת מאוד עבורך. כאשר מדובר במסגרת לימודים גמישה או חלקית יהיה לך קל יותר להשיג עזרה בטיפול בילדים.  

לעבוד כדי להצליח

במידה ואת מעוניינת לחזור ללימודים, נסי למצוא את הבאלאנס המתאים תוך התייעצות עם מקום עבודתך והקלה בתנאי העבודה שלך. אם תוכלי לצאת מהעבודה בשעות מוקדמות יותר, ולו רק יום-יומיים בשבוע, תוכלי להשקיע יותר בלימודים. הציעי בתמורה להשלים את  השעות לטובת המשרד בערבים או במהלך סופי השבוע. אם מדובר בקורס מקצועי שישרת את תפקידך בעבודה, יתכן שהמעסיק יתמוך יותר בהחלטתך ללמוד ואף יסייע לך, כמו למשל, יאפשר לך לעבוד בתקופת המבחנים מהבית או יפחית מהעומס שהיה לך עד כה במשרד.

את מוזמנת לחפש אפשרויות תעסוקתיות נוחות לתקופת הלימודים שלך, לעבור לחצי משרה, לבחור בעבודה זמנית, לעבור לעבוד מהבית, להעדיף עבודה לפי שעות או לחפש עבודה, הממוקמת במוסד הלימודים בו את מתחילה ללמוד. אם את עובדת בתקופת הלימודים, יתכן ותעדיפי ללמוד בחופשת הקיץ, או אפילו לקחת חל"ת מהעבודה לצורך סמסטר אחד מרוכז.

ללמוד תוך כדי תנועה

כמובן שהלימודים מחייבים אותך לעמוד ביעדים, הגשת סמינריונים או הכנה למבחנים, הכנת מצגות ועד התנסויות מעשיות בשטח. מעבר לשעות, בהן עליך להיות נוכחת פיזית בשיעורים, יצטברו לך שפע של משימות לקראת תקופת הבחינות או ההגשות ורוב הסיכויים שיהיה לך קשה להסתגר בחדר העבודה בבית או להסביר לילדים שעכשיו אמא עסוקה.

נסי לעמוד בקצב תוך כדי פעילות יומיומית שוטפת: ארגני מחדש את לוח הזמנים שלך, כך שאת קמה מוקדם יותר והולכת לישון מאוחר יותר ומקדישה את השעות האלה, טרם הילדים התעוררו או לאחר לכתם לישון, ללימודים בלבד. רתמי את הסביבה שלך, הפרטנר ובני המשפחה, למען המטרה ונסי להיעזר בהם לצורך הסעות וטיפול בילדים בעת שאת לומדת.

אפשרות אחרת היא לקבץ סביבך קבוצת למידה, המורכבת מאמהות עובדות כמוך וכך ללמוד בתוך קבוצה שמבינה את האילוצים שלך. אם מדובר במשימות זוגיות או קבוצתיות, בחרי שותפי למידה פעילים, שיוכלו להקל על העומס שלך ונסי ללמוד בין לבין פעילויות: כשאת ממתינה לילד במתנ"ס ואפילו בגינה הציבורית. הביאי עמך לכל מקום קלסר מסודר או סיכומי שיעור וכך תוכלי ללמוד גם כשאת מחוץ לסביבת הלמידה המאורגנת.  

בהצלחה,

Allcareersאתר תוכן בנושאים: קריירה, לימודים והכשרה מקצועית

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net