לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי הידרותרפיה
הידרותרפיה היא למעשה שיטת טיפול באמצעות מים המתבצעת בבריכות טיפוליות וכמו ביתר שיטות הטיפול המשלימות מדובר בטיפול אחד על אחד.

פורסם: 01/11/10 14:50

 

לימודי הידרותרפיה

אחת משיטות הטיפול המשלים שנעשו פופולאריים בשנים האחרונות היא שיטת הטיפול במים, או במילים מקצועיות- הידרותרפיה. הידרו משמעותו מים ותרפיה כולנו מכירים.

הידרותרפיה היא למעשה שיטת טיפול באמצעות מים המתבצעת בבריכות טיפוליות וכמו ביתר שיטות הטיפול המשלימות מדובר בטיפול אחד על אחד.

על הידרותרפיה ועל קורס הידרותרפיה

הידרותרפיה היא למעשה שיטת טיפול או ריפוי באמצעות מים. הטיפול נעשה בבריכות שיקומיות וכך הן גם מתוכננות, אם כי ניתן לעשות הידרותרפיה או לימודי הידרותרפיה גם בבריכות סטנדרטיות, תוך שימוש בעזרים ואביזרים שונים שנועדו לכך.

בבריכות הטיפול הייעודיות יהיו אלמנטים כמו גובה מים אחיד, מערכת חימום לבריכה, מידות ייעודיות לסוגי המטופלים השונים ועוד. שיטת ה הידרותרפיה מנצלת את התכונות הפיזיות של המים במו היותם נטולי כוח משיכה, המרקם הנעים שלהם, הלחץ ההידרוסטאטי והפחתת משקל המטופל כדי להגיע לטיפול וריפוי אידיאלי.

לימודי הידרותרפיה : למה זה יעיל ?

קורס הידרותרפיה או לימודי הידרותרפיה יחשפו אתכם בפני עלם מרתק המשלב בין גוף האדם ונפשו לבין עולם המים וסגולותיו הרפואיות. ייתכן ותופתעו לגלות כי טכניקות הטיפול ב הידרותרפיה אינן ייעודיות רק לתחום הפיזיותרפי, ולבעיות שלד שריר. כבר הוכח כי מטופלים רבים צעירים מאוד ומבוגרים מוצאים מזור במסגרת טיפולי הידרותרפיה למגוון בעיות, ופתולוגיות, החל מכאבי פרקים ומפרקים ועד להפרעות קשב וריכוז, בעיות ניווניות וחוסר איזון במערכת העצבים ועוד.

במסגרת לימודי הידרותרפיה או קורס הידרותרפיה תלמדו כי למים לחץ הידרוסטאטי המשפיע על משקלו של המטופל במים וכן על שיווי משקלו לטובה, כך קל יותר להשכיב אותו ולהביאו למצב מאוזן ובכך יורד הלחץ על עמוד השדרה והמפרקים. מכאן הטיפול נעשה יותר נוח ומקבל יתרונות נוספים.

הידרותרפיה מצוינת גם לפיתוח הריאות ומערכת הנשימה וזאת באמצעות תרגילים המתבצעים מתחת למים ומתרגלים נשימה.

לימודי הידרותרפיה : מה לומדים ?

לימודי הידרותרפיה כוללים לימודים בסיסיים אודות גוף האדם, אנטומיה פיזיולוגיה, אורתופדיה, שיטות טיפול במים, עבודה בבריכה, הוראות בטיחות בבריכה, דרכי שחייה שונות, הוראת השחייה, שיטות טיפול שונות בפתולוגיות שונות ובמערכות הגוף לסוגיהן. וזה כולל גם חוסר איזון נפשי והפרעות קשב וריכוז. לימודי הידרותרפיה יכשירו אתכם לטפל בתינוקות, ילדים ומבוגרים.

כמה זמן לומדים ?

לימודי הידרותרפיה נערכים במסגרת קורס שנתי בדרך כלל. מספר השעות הממוצע משתנה בין המוסדות השונים אך הממוצע הוא כ-200 שעות לימוד, כשבין 100-120 שעות הם לימוד עיוני והיתר לימוד מעשי בבריכה.

קריירה

עם סיום לימודי הידרותרפיה תקבלו תעודת מטפל בהידרותרפיה ותוכלו לעבוד במסגרת קופות החולים, במוסדות שיקום גופנים למיניהם, בבריכות טיפוליות ברחבי הארץ וגם באופן עצמאי. מדובר בעבודה מאתגרת ומעניינת, הכוללת אינטראקציה ומגע עם אנשים, מטופלים. בהחלט ניתן לראות בזה שליחות מעבר להכנסה טובה למי שנחשב למטפל טוב.

בהצלחה בלימודים

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net