לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודים במכינה לעיצוב
תחום העיצוב מהווה חלק חשוב מהחיים המודרניים. אנו נתקלים בעיצוב בכל תחומי החיים: באתר האינטרנט שאנו גולשים בו, באריזות מוצרים ועיצוב המוצרים עצמם, בתכנון הדירות והמשרדים בהם אנו גרים ועובדים, בעיצוב הבגדים והתכשיטים...

פורסם: 07/12/11 13:30

חשיבות לימודים במכינה לעיצוב המשפרת סיכויי קבלה לבתי הספר הגבוהים

 

תחום העיצוב מהווה חלק חשוב מהחיים המודרניים. אנו נתקלים בעיצוב בכל תחומי החיים: באתר האינטרנט שאנו גולשים בו, באריזות מוצרים  ועיצוב המוצרים עצמם, בתכנון הדירות והמשרדים בהם אנו גרים ועובדים, בעיצוב הבגדים שאנו לובשים והתכשיטים שאותם אנו עונדים. כמעט בכל תחום ישנו המקום למעצב המתאים שיבוא וישפיע וישאיר את חותמו. כתוצאה מכך, הדרישה בשוק למעצבים מוכשרים רבה, ובהתאם גם הדרישה ללימודי עיצוב.

כתוצאה מהדרישה הרבה למקצועות העיצוב השונים, הקבלה למסלולים הגבוהים של לימודי העיצוב היא קשה. אנשים רבים שכולם מוכשרים וכישרוניים מנסים את מזלם ומתחרים על מספר מקומות מוגבל במסלולי לימוד אלו. סיכוי הקבלה הנמוכים למסלולי העיצוב הגבוהים עבור מי שאינו מגיע מהתחום הביאו להקמת מכינות לעיצוב. מכינה לעיצוב מקנה לתלמידיה ידע בסיסי בתחומי העיצוב השונים, מפגישה אותם עם התחום המעשי של עולם העיצוב ועוזרת להם לשפר את סיכוייהם להתקבל לאחד ממסלולי העיצוב הגבוהים כגון שנקר, במסגרת הכנה ספציפית לתהליך הקבלה למסלולים אלו.

מה לומדים במסגרת המכינה לעיצוב?

תחום העיצוב הוא תחום רחב וככזה הוא חולש על תחומים רבים: עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, עיצוב אופנה, אדריכלות, תקשורת חזותית, הום סטיילינג, אנימציה, עיצוב טקסטיל, צורפות ועיצוב קרמי ועוד. מכינות לעיצוב שונות זו מזו גם בתחום הספציפי אליו הן מכוונות. ישנן מכינות לעיצוב אשר הלימודים בהן כלליים והן מכשירות למגוון תחומים רחב מאד, אחרות המכשירות לתחום או מספר תחומים צר יותר.

מכינה לעיצוב טובה מכשירה למספר רחב של תחומים. במסגרת הלימודים במכינה התלמידים שומעים הרצאות פרונטאליות בנושאים שונים כגון תולדות האמנות, סגנונות עיצוב שונים ועוד. המפגשים מועברים על ידי אנשי מקצוע שונים מתחום העיצוב. נוסף על השיעורים הפרונטאליים, מכינות רבות כוללות גם סיורים למוזיאונים ואתרים בעלי עניין עיצובי מיוחד. אחד הדגשים בלימודי המכינה לעיצוב הוא במפגש המעשי של התלמידים עם תחום העיצוב – סדנאות בתחומים כגון רישום ואיור, עבודה עם תוכנות לעיצוב, או עיצוב באמצעות טכניקות שונות. במסגרת הסדנאות התלמידים זוכים להדרכה אישית ובונים את תיק העבודות המקצועי אותו גם יצטרכו להגיש לועדות הקבלה של מסלולי הלימודים הגבוהים של בתי הספר לעיצוב.

נוסף על לימודים ממוקדי עיצוב, מכינות רבות לעיצוב עוזרות בתהליך הקבלה עצמו – אימון והכוונה במעבר הראיון האישי, התנסות בתהליכי המיון המפרכים, ואפילו הכנה למבחני הפסיכומטרי בחלק מהמכינות.

יתרונות הלימודים במכינה לעיצוב

לימודים במכינה לעיצוב כוללים יתרונות רבים מלבד סיכויי הקבלה המוגברים למסלולי העיצוב הגבוהים בהם בחרו התלמידים. המפגש הראשוני של התלמידים עם עולם העיצוב מאפשר לתלמיד להתמקד ולהבין את חזקותיו וחולשותיו, ואף למקד אותו בתחום הספציפי שבו הוא מעוניין.

מלבד כל אלו, המפגש עם אנשי המקצוע עשוי להתגלות כפורה במיוחד ומעורר השראה. טובי המומחים בתחום העיצוב מדריכים במכינות והעבודה האינטנסיבית עימם בשילוב ההדרכה הצמודה הופכת את המפגש לחוויה מרתקת.

אלו שזכו והתקבלו ללימודי המסלולים הגבוהים לעיצוב לאחר הלימודים במכינה, יזכו בהקלה בעומס הלימודים, כיוון שהם כבר נחשפו לחלק מחומר הלימוד והוא אינו זר עבורם.

בנוסף לכל היתרונות הללו, רבים עשויים למצוא את עצמם במעגל העבודה כבר לאחר המכינה. ישנם מקצועות עיצוב רבים אשר הקבלה לעבודה אינה מותנית בהם בקבלת תואר אקדמאי, והלימודים במכינה במקרים מסוימים מספיקים כדי להתחיל בקריירה מצליחה כבר בסיום המכינה.

 

לימודים במכינה לעיצוב עוזרים לשפר את סיכויי הקבלה למסלולי הלימודים הגבוהים בתחומי העיצוב השונים, מאפשרים לתלמידים מפגש ראשוני עם תחומי העיצוב השונים ובונים בסיס איתן להמשך לימודים וקריירה בתחום העיצוב.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net