לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   שיקולים לבחירת קורס פסיכומטרי
לחץ להגדלה
ללמד פסיכומטרי אינו מדע מדוייק. ישנן דרכים שונות. ישנן שיטות אינטנסיביות יותר ופחות. ישנן שיטות המתבססות על ישיבה מול ממושכת מול מסך המחשב, שיטות המסתייעות בתוכנות מדיה שונות ועוד. מה שחשוב – מה מתאים לכם. לא לכל אחד או אחת מתאים למשל לימוד אינטנסיבי מדי. ישנם כאלו הזקוקים לזמן ומרחב על מנת לעכל את החומר.

פורסם: 18/12/11 11:48

 

כיצד תבחרו קורס פסיכומטרי מתאים עבורכם?

 

המבחן הפסיכומטרי מהווה את המכשול המרכזי בדרכים של צעירים בארץ אל מדרגות האקדמיה. רף הקבלה הגבוה בכל הקשור לציון פסיכומטרי, מחייב להשיג את הציון המקסימלי האפשרי, וזאת ניתן להשיג באמצעות קורס איכותי של הכנה לפסיכומטרי. אז מהם השיקולים העיקריים שצריכים להנחות אתכם בבואכם לבחור את קורס ההכנה המתאים עבורכם?

 

איכות המורים בקורס

 

השיקול המרכזי ללא ספק. כשמדובר על איכות המורים, לא מדובר רק על מקצועיות אלא גם על מידת ההשקעה והאיכפתיות של המורה. אתם רוצים מורה עם דלת פתוחה ואוזן כרויה לכל שאלה או בעיה, ולא כזה שדובק בתכנית שיעורי הפסיכומטרי ואינו מוכן לחרוג ממנה כהוא זה עבור אף אחד. אתם רוצים מורה שתוכל לא רק לענות על שאלה נקודתית שמתעוררת, אלא מישהי שתקנה לכם את החשיבה הפסיכומטרית הנכונה, חשיבה שתסייע לכם לפתור מכלול של שאלות בכוחות עצמכם. אתם מחפשים מורים עם נסיון, כאלו שכבר העבירו תחת ידיהם מאות ואולי אף אלפי תלמידי פסיכומטרי, רובם בהצלחה גדולה. (קבלת חוות דעת מתלמידים אחרים היא תמיד מומלצת).   

 

גודל הקבוצה

 

ככל שהקבוצה קטנה יותר, כך היא תהיה ממוקדת ויעילה יותר. לימודי פסיכומטרי בקבוצה גדולה מדי אינם מומלצים. בקבוצה כזו, כל תלמיד מושך לכיוון שלו, קצב ההתקדמות הוא איטי יותר, והיכולת להענות לצרכים ספציפיים של תלמידים הינה קטנה ביותר. הכנה לפסיכומטרי בכיתה קטנה, לעומת זאת, מאפשרת יחס אישי לכל תלמיד, קצב ההתקדמות הוא מהיר הרבה יותר, נותר זמן רב יותר לתרגול קבוצתי ואישי, וההכרות של המורה עם כל תלמיד ותלמיד, ושל התלמידים בינם לבין עצמם, יוצרים "אווירה פסיכומטרית" חיובית. כמות של 10-15 איש בכיתה היא הכמות המומלצת על פי רוב.

 

שיטות הלימוד לפסיכומטרי

 

ללמד פסיכומטרי אינו מדע מדוייק. ישנן דרכים שונות. ישנן שיטות אינטנסיביות יותר ופחות. ישנן שיטות המתבססות על ישיבה מול ממושכת מול מסך המחשב, שיטות המסתייעות בתוכנות מדיה שונות ועוד. מה שחשוב – מה מתאים לכם. לא לכל אחד או אחת מתאים למשל לימוד אינטנסיבי מדי. ישנם כאלו הזקוקים לזמן ומרחב על מנת לעכל את החומר. להפנים אותו עמוק וביסודיות. אפילו שזה יימשך זמן רב יותר. יש כאלו הזקוקים להמחשות ויזואליות, ולעומתם – אלו שמיטיבים ללמוד פסיכומטרי דווקא בשיטות המסורתיות של עפרון וספר. זה מתקשר גם לסעיפים הקודמים. ככל שהמורים יהיו יותר איכותיים והקבוצות קטנות יותר, כך יקבל כל תלמיד יחס אישי ויתאפשר לו ללמוד בדרך שהכי מתאימה לו. מה שבטוח – תרגול רב הוא קריטי בכל מצב, ופתרון של מבחני סימולציה פסיכומטריים הוא הכרחי בכל שיטת לימודים ובכל קורס הכנה לפסיכומטרי. וודאו זאת לפני ההרשמה לקורס.

הערה – הקריטריונים הנ"ל לבחירת מכון פסיכומטרי, נכונים במידה רבה גם בכל הקשור לקורס השלמת בגרויות וקורסיהכנה שונים נוספים.

שיהיה המון בהצלחה...

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net