לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   היתרונות בלימודי תואר שני
לחץ להגדלה
שוק העבודה בימינו הופך להיות תחרותי יותר ויותר. אם בעבר די היה בתואר ראשון על מנת להתקבל למבחר משרות נחשקות וגם כדי להתקדם במקום העבודה מבחינת השכר והתפקיד – הרי שכיום, מקומות עבודה רבים מציבים כחלק מסף הקבלה את הדרישה להיות בוגרי לימודי תו

פורסם: 18/12/11 11:58

 

היתרונות של לימודי תואר שני

 

שוק העבודה בימינו הופך להיות תחרותי יותר ויותר. אם בעבר די היה בתואר ראשון על מנת להתקבל למבחר משרות נחשקות וגם כדי להתקדם במקום העבודה מבחינת השכר והתפקיד – הרי שכיום, מקומות עבודה רבים מציבים כחלק מסף הקבלה את הדרישה להיות בוגרי לימודי תואר שני. מעבר לכך – הלימודים לתואר השני מפתחים ראייה רחבה, יכולת מחקר והבנת תחומי הלימוד לעומק, כך שהיתרון בשוק העבודה אף מתבטא בהשכלה הרחבה והכישורים המחודדים יותר מהם נהנים הבוגרים. בעקבות פריחת המכללות שמציעות מסלולים מגוונים של לימודי תואר שני בשנים האחרונות, חלה ירידה משמעותית בכל הקשור בתנאי הקבלה, בעקבותיה הפכו הלימודים לתואר מתקדם לזמינים עבור חלקים גדולים יותר מקרב האוכלוסיה. חלק גדול ממוסדות הלימוד אף מאפשר מסלולים של תואר שני המותאמים לאנשים עובדים, ומציעים  גמישות המסייעת לסטודנטים לשלב באפן יעיל בין לימודים ועבודה.

 

 

מלגות לתואר שני

 

 על אף היתרונות הרבים של לימודים לתואר שני, שכר הלימוד אינו נמוך כלל ומהווה מכשול בדרכם של רבים בדרך לתעודת ה-MBA  הנכספת. ניתן לממן חלק משכר הלימוד באמצעות הגשת מועמדות למלגות תואר שני. המלגות מוענקות ע"י המוסדות האקדמאים בעצמם, וכן ע"י גופים חיצוניים שונים. שני הסוגים המרכזיים של מלגות הקיימים: מלגות הצטיינותמלגה זו תלויה בציוני התואר הראשון של הסטודנטים. בוגרים מצטיינים יוכלו להגיש מועמדותם למלגת הצטיינות עבור לימודי תואר שני, כאשר לכל גוף וגוף ישנם את הקריטריונים שלו לבחינת מידת ההצטיינות והזכאות למלגה. מלגת מחקר – עקב הרצון של המדינה לעודד את תחום המחקרמי שיתחייב להקדיש אחוז מסויים מהתואר לתחום המחקרי (כל מוסד בהתאם לקריטריונים השונים שלו) יוכל לקבל מימון חלקי של שכר הלימוד.

 

מסלולי לימודי תואר שני

 

שתי האפשרויות העיקריות הינן מסלול עם תזה ומסלול ללא תזה. הכוונה הינה לתואר שני הכולל עבודת מחקר כתנאי להשלמתו. רק מסלול עם תזה מאפשר לסטודנט להמשיך את הלימודים לתואר שלישידוקטורט. מבחינת מקצועות הלימודאת רוב המקצועות הנלמדים במסגרת התואר הראשון ניתן גם ללמוד לתואר שני. לדוגמאתואר שני במנהל עסקים , בכלכלה, משפטים, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, מתמטיקה, תקשורת וכ"ו.

 

תנאי קבלה לתואר שני

 

בדיוק כמו התואר הראשוןסף הקבלה עבור לימודי תואר שני משתנה בין מוסד לימודי אחד למשנהו. הדרישה הבסיסית הינה כמובן סיום לימודי תואר ראשון באותו מקצוע ובממוצע ציונים מסויים בהתאם לדרישת מרכז הלימוד. במקצועות מסויימים יתאפשר לסטודנטים ללמוד לתואר שני במקצוע שונה מאשר לימודי התואר הקודם, בכפוף לביצוע השלמה מתאימה. לעיתיםהסטודנט אף יידרש לנסיון מעשי כלשהו או הצגת תיק עבודות כתנאי מקדמי ללימודי המשך לתואר שני. (לדוגמאייעוץ חינוכי, מקצוע הדורש נסיון פרקטי כמורה .)

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net