לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   פיתוח אפליקציות לאייפון
ישראל הפכה בשני העשורים האחרונים למעצמת הייטק ואין ספור חברות סטארט אפ יצאו ממדינתנו הקטנה. גם בשנים האחרונות, מאז נכנס הטלפון הסלולארי לחיינו, פתחו ישראלים רבים חברות קטנות וגדולות, שמטרתן לפתח אפליקציות לטלפונים סלולאריים (ובעיקר לאייפונים).

פורסם: 06/12/12 23:11

פיתוח אפליקציות לאייפון

 

ישראל הפכה בשני העשורים האחרונים למעצמת הייטק ואין ספור חברות סטארט אפ יצאו ממדינתנו הקטנה. גם בשנים האחרונות, מאז נכנס הטלפון הסלולארי לחיינו, פתחו ישראלים רבים חברות קטנות וגדולות, שמטרתן לפתח אפליקציות לטלפונים סלולאריים (ובעיקר לאייפונים). חלק מהחברות הללו הצליחו מאוד, חלק הצליחו פחות וחלק נסגרו, אך באופן כללי ניתן בהחלט לומר כי "המוח הישראלי" הצליח שוב, גם בתחום זה, ליצור אין ספור המצאות ופיתוחים חדשים. אז אם אתם חולמים על חברת סטארט אפ מצליחה, כדאי לכם לשקול את התחום ההולך ומתפתח של פיתוח אפליקציות ל iphone. עוד על התחום "החם" הזה בכתבה הבאה.

 

מהם השלבים המקדימים בפיתוח אפליקציות לאייפון?

בשנים האחרונות הפכו הטלפונים הסלולריים לחלק מרכזי וכמעט בלתי נפרד מחיינו. כמעט לכל אחד בישראל יש טלפון סלולארי חכם באמצעותו ניתן לדבר בטלפון, לשמוע מוזיקה, לצלם, לגלוש באינטרנט וגם להוריד אפליקציות שימושיות. כך נוצרה תופעה של חברות אשר מפתחות אפליקציות לטלפונים סלולאריים, כאשר פלטפורמת האייפון הפכה להיות פלטפורמת הפיתוח המועדפת על ידי החברות והיזמים בישראל. אך הדרך אל הפיתוח הסופי של האפליקציה היא ארוכה, ועוד לפני שפונים לחברה שתסייע לכם בפיתוח יש לבצע כמה שלבים חשובים. בין השלבים המרכזיים ניתן למנות את הבאים:

החלטה לגבי הרעיון של האפליקציה, בדיקה אם כבר קיימת אפליקציה שכזו, קבלת חוות דעת מכמה שיותר אנשים שאתם סומכים עליהם בנוגע לתועלת של האפליקציה וכמובן - הכנת תכנית עסקית מפורטת. הכנת התכנית העסקית היא עניין מסובך למדי, וכבר בשלב הזה ניתן בהחלט להתייעץ עם גורמים חיצוניים המבינים בתחום. במקביל להכנת התכנית העסקית מומלץ לאפיין את האפליקציה בצורה מפורטת ביותר. את שלב האיפיון ניתן לבצע באופן עצמאי או באמצעות חברה העוסקת בתחום. וכמובן, לאורך כל הדרך, מומלץ מאוד להיעזר בשירותים של עורך דין איכותי, המבין בתחום הסלולאר, ולא פחות חשוב - בתחום זכויות היוצרים (זאת על מנת לשמור על סודיות האפליקציה שלכם ולהבטיח שאף אחד לא יגנוב לכם את הרעיון).

רק לאחר גיבוש הקונספט של האפליקציה, קבלת החלטה לגבי האופי והמהות של האפליקציה, איפיון מפורט של האפליקציה, הכנת תכנית עסקית והתייעצות עם עורך דין, כדאי לפנות לחברת פיתוח, אשר תפתח את האפליקציה עצמה. לעיתים יכולים לעבור חודשים ארוכים ואף מעבר לכך, מרגע המחשבה על הרעיון לאפליקציה, ועד לתחילת הפיתוח.

 

השלב הבא - פנייה לחברת פיתוח

רק לאחר שעברתם את כל השלבים הללו, מומלץ לפנות לחברת פיתוח אשר תעסוק בתחומים כמו תכנות, עיצוב, שיפור ושדרוג אופן השימוש באפליקציה ועוד. ללא פיתוח מוצלח של האפליקציה שלכם, לא תוכלו לשווק אותה בצורה טובה, וכל העבודה תהיה לשווא, אך לא כדאי להגיע לשלב הזה לפני שביצעתם בצורה טובה את כל השלבים הקודמים! רק לאחר פיתוח האפליקציה (או לקראת סיום הפיתוח), כדאי להתחיל בשיווקה ובניסיונות מגוונים להביא את האפליקציה לידיעת הציבור והלקוחות הפוטנציאלים.

 

חשוב לזכור כי לרובינו המכריע אין ידע של ממש בפיתוח אפליקציות, אך אין זה אומר שאם יש לנו רעיון חדש ומקורי לאפליקציה עלינו להרים ידיים. אז אם יש לכם רעיון לאפליקציה בכל תחום שהוא (ספורט, משחקים, לימודים, מזון, בריאות, מוזיקה וכו'), לא כדאי להשאיר את הרעיון רק אצלכם, ואפשר בהחלט לנסות להפוך אותו למציאות, שיכולה גם לשפר מאוד את מצבכם הכלכלי (במידה והאפליקציה תצליח כמובן). אין זה מאוחר לקחת חלק במהפכת הסלולר באמצעות פתיחת חברת סטארט אפ שתפתח אפליקציה מוצלחת ופופולארית!

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net