לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   יתרונות של שיעורים פרטיים לעומת קורסים
אין ספק כי בעולם של היום, רובנו נדרשים לקורסים או לשיעורים פרטיים על מנת להרחיב את ההשכלה הבסיסית הניתנת לנו...

פורסם: 01/01/01 00:00

 

אין ספק כי בעולם של היום, רובנו נדרשים לקורסים או לשיעורים פרטיים על מנת להרחיב את ההשכלה הבסיסית הניתנת לנו – בין אם במסגרת לימודי חובה, בין אם במסגרת לימודי תואר ובין אם במסגרת לימודים מקצועיים ולימודי תעודה. כעת, נשאלת השאלה כיצד יש לעשות זאת. רבים בוחרים בקורסים או בשיעורים פרטיים קבוצתיים, בשל המחיר הזול יותר או הדילים הטובים שניתן למצוא בחלק מהמקרים. לעיתים, האופציה היחידה שנראית כעומדת מולנו היא קורסים (כך, למשל, נהוג לעבור קורס הכנה לפני מבחן הפסיכומטרי, ולא לקחת שיעורים פרטיים) – כאשר במציאות, לא כך הדבר. בכל מקרה, שיעורים פרטיים יהיו לרוב בחירה טובה יותר משיעורים קבוצתיים או קורסים שונים. הרי לפניכם הסיבות העיקריות לכך.

תשומת לב אישית

בניגוד לקורסים או לשיעורים פרטיים קבוצתיים, בשיעורים פרטיים מקבל התלמיד תשומת לב אישית מהמורה. כך, יכול התלמיד לשאול כמעט כל שאלה העולה ברוחו, לבקש להתעכב על דברים שלא הבין, ובאופן כללי – לקבל ליווי צמוד מהמורה לכל אורך השיעור, כך שיוכל לטפל בכל הדברים בהם הוא מתקשה. תשומת הלב האישית היא אינה עניין שיש להקל בה ראש, היות והיא זו היכולה לעשות את ההבדל בין ציון עובר לציון גבוה במיוחד. בניגוד לקורסים, תשומת לב האישית הניתנת בשיעור מבטיחה כי התלמיד יחזק את הנושאים הקשים ספציפית עבורו, ולא כאלה הנתפסים כקשים יותר לכיתה כולה. עניין זה מסייע לתלמיד לשפר משמעותית את הציון שלו.

התאמת החומר הנלמד לקצב של התלמיד

בקורסים, ישנו קצב קבוע בו עליו המורה לעבוד. כך, למשל, בקורסים של הכנה לפסיכומטרי, על המדריך לסיים לעבור על החומר אותו הוא אמור ללמוד בתוך פרק זמן של בערך חודשיים. עניין זה יוצר מצב שתלמידים המתקשים מאוד בחומר מסוים, אינם מספיקים לעבור עליו ולחדד אותו היות והכיתה ממשיכה הלאה לנושאים מורכבים יותר, או לחילופין לנושאים אחרים. בשיעורים פרטיים, לעומת זאת, ניתן להתאים את החומר הנלמד לקצב הבנתו של התלמיד, וכמו כן לקבוע שיעורי תגבור נוספים במידת הצורך.

זמנים נוחים

קורסים מתקיימים בשעות קבועות. שיעורים פרטיים, לעומת זאת, ניתן לקבוע בשעות הנוחות לתלמיד. באופן זה, התלמיד לא נדרש להתנתק לחלוטין מסדר היום שלו, להתפטר מהעבודה וכדומה, ויש לו שליטה על השעות בהן מתקיים השיעור. בנוסף, התלמיד לא מגיע לשיעור עייף. כך, למשל, אם התלמיד יודע שבשעה 4 אחר הצהריים הוא מרגיש עירני במיוחד, הוא יוכל לקבוע שיעור לשעה זאת.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net